ZBIORNIK Z CZASEM

Gdyby czas dało się zamknąć w kapsułę i schować pod poduszką, mogłabym doświadczalnie stwierdzić, że mój zbiornik jest dziurawy albo nawet nigdy nie miał dna. Czas przepełza mi między palcami, a ja, gdy to zauważam, staję sparaliżowana do momentu, aż ponownie uświadomię sobie, że znowu tracę czas, myśląc o wszechobecnej utracie czasu.

Co było, a nie jest

Gdybym mogła cofnąć się w czasie, popełniłabym może trochę więcej błędów, przeczytałabym może trochę więcej książek i obejrzałabym trochę więcej filmów. Na pewno pozwoliłabym sobie na to, żeby olać czasem wszystko i wszystkich, a potem, gdy nastanie wieczór pójść zwyczajnie na spacer. Mniej bym się śpieszyła, więcej patrzyła w niebo, słuchała szumu wiatru i uderzeń kropel deszczu, odbijających się od parapetu.

Zadałabym więcej pytań, zwłaszcza tych, które nawet teraz nie chcą mi przejść przez gardło. Uniknęłabym poznania kilku osób i znalazła więcej czasu na rozmowę z tymi, z którymi już nie mam szansy porozmawiać. Dałabym sobie mniej czasu na podejmowanie trudnych decyzji i powiedziała kilku osobom, jak bardzo są dla mnie ważne.

Umywam ręce

Problem w tym, że nie mam zbiornika z czasem, ani tym bardziej możliwości cofnięcia biegu historii. A ja, jestem kim jestem, a nie kimś kto w przeszłości byłby w stanie zrobić te wszystkie rzeczy i wciąż być sobą.

Czasem krzyczę na moście z bezsilności, gdy pode mną przejeżdżają z hukiem pędzące pociągi. Częściej jednak, krzyczę wewnątrz siebie. Gdy jem śniadanie, uśmiecham się, rozmawiam z ludźmi, siedzę na zajęciach, w tramwaju, w domu. Myślę nad przeszłością, jej skutkiem w teraźniejszości. Przygryzam wargę i może nawet lekko się uśmiecham.

Mimo wszystko, wciąż tu jestem.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s