PRZEŻUTA SAŁATA

NIEDZIELNA MINIATURKA

– Nie mów z pełnymi ustami – ostrzegała mama w dzieciństwie.

Ostatnie spotkanie, na jakim byłem, zmusiło mnie do przemyślenia tej sprawy. Czy każda matka nauczyła tego swoją pociechę?

Piękna kobieta, długa sukienka oraz świeżo umyte włosy – nie powiem, pierwsze wrażenie było bardzo dobre, jak nie celujące. Odsunąłem jej krzesło. Byłem w końcu dżentelmenem.

Nowa, modna restauracja; wykwintne wino i kelnerzy zapięci pod muchą. Wszystko było idealne. Czułem, że ta znajomość może potrwać dłużej niż jeden niepewny wieczór.

Kolejna butelka wina została odkorkowana, a pierwsze dania podane. Całe magiczne wrażenie unoszące się nad naszym stołem prysło w jednym momencie. Zadałem pytanie, czy smakuje jej to, co zamówiła, a ona – zgarbiona i mieląca kolejny kawałek sałaty – wykrzyknęła: Pyszne! Skąd wiem, że była to sałata? Ponieważ widziałem dogłębny proces jej przeżuwania.

Postanowiłem jednak zapomnieć o tym i wierzyć, że był to tylko jednorazowy przypadek. Nie mogłem się bardziej mylić. Skończyłem zadawać pytania już po drugiej próbie, chociaż nienawidzę siedzieć cicho. Niestety odebrała to jako zaproszenie do mówienia. Zaczęła pytać, a ja ze szczegółami poznałem tajniki mielenia jedzenia. Na zawsze w mojej pamięci zachował się widok buraka wracającego z jej ust na talerz. Chyba sam był przerażony tym, co zobaczył. Nie rozumiałem ani słowa, po chwili przestałem patrzyć na nią lub próbowałem skupić się na jej oczach. Niestety, jak to u facetów bywa, wzrok sam leciał mi w dół, lecz tym razem w dużo mniej przyjemne miejsce. Wizja sernika ze świeżymi owocami zamieniła się w wizję zmielonego sernika ze świeżo kapiącym z jej warg sosem owocowym.

Wieczór można uznać za przetrawiony i wydalony. Niestety deseru już nie dojadłem. Powiedzmy, że się śpieszyłem…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s