MODA NA JEDEN KLIK

Posiadanie smartfona to jedno, drugą stroną medalu jest to jak go używamy. Komórki nie przypominają jedynie urządzeń, z których się dzwoni, obecnie są wielofunkcyjne. Pośród miliona aplikacji w Sklep Google Play czy Appstore łatwo się zgubić. Jednak, na które apki warto postawić?

To, że żyjemy w sferze cyfryzacji raczej nikomu z nas nie umknęło. Nowe technologie towarzyszą nam praktycznie przy każdej codziennej czynności. Odbieganie od tradycyjnych form komunikacji, czy dostępu do informacji jest czymś zupełnie normalnym. Nowinki technologiczne coraz bardziej przystosowują się do odbiorców. Ale co zrobić, by nie zginąć w tłumie? Jakie są najmodniejsze aplikacje i dlaczego warto je mieć?

Netflix

netflix

Netflix’a nikomu z was pewnie nie muszę przedstawiać. Ta internetowa wypożyczalnia obecnie dostępna jest na całym świecie i skradła serce niejednego film maniaka.  Historia Netflixa sięga 1997 roku, a początkowo ten był zwyczajną stacjonarną wypożyczalnią filmów, wysyłającą filmy CD i DVD przy pomocy poczty. Po dziesięciu latach firma rozszerzyła swoją działalność o media strumieniowe, zachowując jednak wypożyczalnię DVD oraz Blu-ray. Platforma ta w Polsce zagościła w 2016 roku podbijając serca milionów odbiorców. Obecnie śmiało można powiedzieć, iż Netflix  po części zastąpił w wielu domach stacjonarną telewizję. Jednak jak każda aplikacja ma swoje zalety, zatem przyjrzyjmy się im:

  1. Dopasowanie treści do odbiorcy.

Możemy to zauważyć od razu po zalogowaniu się do aplikacji. Kiedy tylko stworzymy nowe konto, automatycznie pojawia się opcja by wybrać trzy tytuły, które nas najbardziej interesują. Na podstawie tego serwis dopasowuje do nas filmy i seriale, które mogą nas zainteresować.

  1. Netflix pamięta, gdzie skończyłeś.

To kolejna genialna opcja tego serwisu. Platforma dokładnie wie, w której minucie skończyłeś oglądać swój ulubiony serial, tak więc powrót do odcinka nie będzie wiązał się z przesuwaniem i szukaniem fragmentu, w którym musieliśmy przerwać. Dodatkowo, bez „przeklikiwania” orientujesz się też, który odcinek powinieneś włączyć.

  1. Tłumaczenie.

Ile razy mieliście tak, że chcieliście obejrzeć film, jednak fakt iż produkcja dostępna była jedynie z lektorem przyprawiał was o dreszcze? Polska adaptacja słów pozostawiała wiele do życzenia, a wy traciliście jedynie cenny czas na oglądaniu bezsensownego tłumaczenia?  Netflix idealnie zdaje sobie sprawę, z tego, że polscy odbiorcy preferują napisy. Nie trzeba także, co chwile zmieniać ustawień. Domyślnie włączone są polskie napisy i oryginalny dźwięk.

Opłaty za Netflixa wahają się od 34 do 52 złotych, w pakiety te wchodzą opcje na smartfon, tablet, telewizor czy komputer. Przeróżne jakości od Klasycznej do Ultra HD oraz możliwość oglądania na kilku ekranach jednocześnie.

Spotify/Tidal

android-2618093_640

                Kolejne dwie aplikacje, które warte są waszej uwagi. Obie są serwisami muzycznymi oferującymi swoim użytkownikom dostęp do utworów w strumieniu. Posiadając te aplikacje mamy dostęp do milionów utworów, przeróżnych artystów z całego świata. Oba serwisy wyglądają i funkcjonują podobnie. Główną różnicą jest fakt, iż pobierając Tidala nie mamy możliwości bezpłatnego słuchania materiału (poprzez reklamy znajdujące się między utworami). Jednakże podstawowa wersja Tidala jak i Spotify kosztuje tyle samo – czyli 19,99. Zalety jakie dają nam obie aplikacje :

Tidal-od-miesiecy-zalega-z-placeniem-wytworniom_article

  1. Brak potrzeby zgrywania muzyki.

Kto z nas tego nie robił, niech pierwszy rzuci kamieniem. Jak wiemy, większości z nas zdarzało się w nielegalny sposób pobierać muzykę, by potem zrzucać pliki na karty SD czy telefony i zajmować cenną pamięć. Przy posiadaniu aplikacji wszystko jest w chmurze, a jedyne miejsce jakie zajmujemy w swoim urządzeniu to, to którego potrzebuje aplikacja.

  1. Dostępne na komputerze i telefonie.

Obie aplikacje posiadają wersje dostosowane na komputer, gdzie za pomocna logowania do programu łatwo posiadamy zapisane playlisty oraz ulubione utwory. To rozwiązanie pozwala nam zaoszczędzić czas, który spędzaliśmy na komponowaniu własnych playlist. Nie dublujemy bezsensownie swoich działań.

Jedyną wadą jaką można zauważyć jest trudność z odbiorem utworów w momencie gdy nie mamy dostępu do sieci. W przypadku obu aplikacji ukazują się nam jedynie utwory, które pobraliśmy by móc je odsłuchać offline. Co nie zawsze jest wygodną opcją dla użytkownika. Watro pamiętać także o danych komórkowych, które obie aplikacje pobierają, znacznie „uszczuplając” nasze pakiety internetu.

Endomondo/Google Fit

endomodno

                Jak każdy z nas wie, pogoń za byciem fit jest coraz bardziej w modzie. Oczywiście nie mogło to umknąć twórcom popularnych aplikacji. Główny prym jeśli chodzi o świat programów na telefon, wiodą Endomondo oraz Google Fit. Obie aplikacje mają na celu monitorowanie oraz zapisywanie osiągnięć sportowych użytkownika. Posiadają one wygodny interfejs, w którym dowolnie można regulować wybrane przez siebie parametry. Za co możemy cenić te aplikacje?

  1. Możliwość wyznaczania celów.

Obie aplikacje posiadają możliwość stawiania sobie wyzwań, przez co same w sobie budują w nas pewną motywacją. W Google Fit jak i w Endomondo łatwo możemy zaznaczyć, iż będziemy aktywni godzinę dziennie, zrobimy 10 000 kroków, czy będziemy biegać trzy razy w tygodniu. Aplikacje w przejrzysty sposób, pokazują nam zrealizowane cele oraz przypominają o sobie, kiedy je „zaniedbujemy”.

  1. Wyznaczanie tras oraz ich rejestracja.

Co prawda tę funkcję posiada jedynie Endomondo, jednak jest to bardzo istotne. Poprzez użycie aplikacji  możemy zaplanować sobie dokładnie poranny jogging. Wchodząc w program i ustalając trasę.

  1. Dopasowanie do ciebie.

Obie aplikacje posiadają funkcję monitorowania postępów. Możemy wprowadzać swoją obecną wagę oraz aktywność fizyczną jaką podejmujemy a aplikacja sama monitoruje nasze wzloty i upadki. Nie jest to oczywiście jej samodzielna praca, ponieważ ciągle musimy uzupełniać dane, jednak jest to miejsce, w którym możemy swobodnie przechować informacje na temat naszej formy.

google fit

Aplikacje wymienione przeze mnie są kompletnym „must have” jakie występuje na nowinkowym rynku. Obecna potrzeba ułatwienia dostępu oraz monitorowania swoich osiągnięć za pomocą jednego kliknięcia zostaje powoli zupełnie zaspokojona przez programy oraz platformy, które mają na celu ułatwienie naszego życia.

Źródła: spidersweb.plwikipedia.org netflix.com, spotify.com, tidal.com, komputerswiat.pl, fit.google.com

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s