PRZEKONAJ SIĘ KONWENTÓW!

Najbliższe miesiące należą do konwentów o tematyce fantastyki. Miejsca, które kojarzą się z godzinami prelekcji na przeróżne tematy wydają się dość nudne. Ale czy tak rzeczywiście jest? Oczywiście, że nie!

Zacznijmy może od początku, czym tak w ogóle jest konwent? Konwent według słownikowej definicji to zjazd fanów fantastyki, gier fabularnych, mangi i anime. W całej Polsce odbywają się setki tego typu imprez. Okres wakacyjny jest wyjątkowo intensywny jeśli chodzi o  tego typu wydarzenia.

Pyrkon

pyrkon-yoast-pusty-25

Mający miejsce w poznaniu  Pyrkon,  posiada bogatą tradycję. W 2018 roku odbędzie się już XVII edycja tego wydarzenia.  Konwent ten to bogactwo wyboru i miejsce pełne różnorodności – dziesiątki sal wypełnionych warsztatami, wykładami, wystawami, konkursami i pokazami Cosplay.  Warto dodać, że to właśnie Pyrkon jest uznawany, za jedną z największych imprez tego typu w Europie.  Nie dziwi więc to, że w programie mieści się ogromna gama przeróżnych bloków tematycznych, od literackich, przez fantastyczne, erpegowe, komputerowe, do planszówkowych, a także poświęconemu  najmłodszym odbiorcom.

Cytadela

cytadela

W Dniach 15 – 17 czerwca na terenie Garnizonu Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się już druga edycja konwentu Cytadela.  Trzy dni konwentu zapełnione będą poprzez przeróżne bloki tematyczne,  poświęcone fantastyce i nie tylko. Organizatorzy zapewniają także wspaniałe atrakcje dla fanów mangii i anime, czy po prostu miłośników planszówek, karcianek i systemów bitewnych.  Podczas konwentu, uczestnicy będą mogli spotkać się z przeróżnymi wystawami o tematyce fantastycznej, czy także z kreacjami stworzonymi przez projektantów mody alternatywnej.

Magnificon EXPO 2018

magnificon

Od 22 do 24 czerwca EXPO w Krakowie wypełni się przeróżnymi „mango świrami”. Magnificion to festiwal poświęcony szeroko pojętej popkulturze japońskiej, a także w nieco mniejszym zakresie jej tradycji i sztuce. Na program festiwalu składają się nie tylko panele dyskusyjne lecz również szereg konkursów, koncerty, spotkania z goścmi, warsztaty artystyczne, występy, turnieje gier czy targi i wystawy. Wisienką na torcie jest informacja, że podczas Magnificon’u odbędą się eliminacje do międzynarodowych konkursów Cosplay:
– EuroCosplayz finałem w Londynie
– International Cosplay League z finałem w Madrycie.

Orichalcum

30716692_1722151037865388_8205260557712883712_n

Podsumowaniem czerwcowych imprez jest odbywająca się w dniach 29 czerwca – 1 lipca druga edycja kowentu Orichalcum. W tym roku ponownie zagości w Głuchowie (koło Rawy Mazowieckiej). Wydarzenie to jest niezwykle wyjątkowe, ponieważ skupia się jedynie na jednym systemie RPG, a dokładniej na „Earthdawnie – przebudzenie ziemi”. Niech was jednak nie zgubi myśl, że jeśli nie jesteścia fanatykami ED, nie będziecie się tam dobrze bawić. Wręcz przeciwnie, to idealna szansa na poznanie tego wyjątkowego systemu! Dla uczestników, przewidziane są  konkursy z nagrodami, prelekcje, sesje, ognisko integracyjne oraz nieskończona ilość zabawy.

Bazyliszek 2018

bazyliszek

Bazyliszek to bezpłatny weekendowy festiwal gier bez prądu, skierowany do wszystkich – od najmłodszych, po tych w kwiecie wieku. Planszówki, gry fabularne, fantastyka – to wszystko spotka was w VII LO im J. Słowackiego w Warszawie, jeśli wybierzecie się tam w dniach 7-8 lipca. Oczywiście, nie zabraknie atrakcji dla bardziej wymagających fanów gier i fantastyki – Bazyliszek z radością powita ich specjalnymi pokazami,  prelekcjami i premierami nowych tytułów.

Toporiada

toporiada

9-11 sierpnia odbędzie się XII edycja kultowego plenerowego konwentu RPG  „Toporiada”  na terenie Stanicy Harcerskiej w Miedznej Murowanej.  Toporiada to wydarzenie tworzone przez graczy dla graczy. Głównymi  elementami  imprezy są –  Konkurs Złote Topory, który ma na celu wyłonienie najlepszego  Mistrza Gry i Gracza oraz Wielki Konkurs Obozowy, który polega na tworzeniu obozów tematycznych i wcielaniu się w fantastyczne postacie przez cały czas trwania kowentu. Czego możemy spodziewać się w tym roku? Na pewno przeróżnych sesji, konkursów, prelekcji i wielu innych atrakcji.

Źródła: pyrkon.pl, facebook.com, konwenty.infobazyliszek.ava.waw.pl, nagatosystem.pl, festiwalcytadela.pl, toport.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s