„NIE MA MORDERSTWA BEZ MOTYWU” – AGATHA CHRISTIE

Na przełomie kilkunastu lat dużą popularnością cieszyły się powieści kryminalne. Swoją kompozycją i przekazywaną historią przykuwały uwagę każdego czytelnika. Polscy pisarze powieści kryminalnych w znakomity sposób opowiadają historie morderców. Przyjrzyjmy się w takim razie tym, które zostały ostatnio wydane.

„Zabójczy pocisk”

32378516_1850886181691482_9175651883589566464_n

Jeśli jesteś zapalonym fanem kryminałów i lubisz, jak pisarze wspólnie piszą nowe dzieło, ta książka została napisana specjalnie dla ciebie! „Zabójczy pocisk” to nowa pozycja na rynku wydawniczym, która została napisana przez 15 najlepszych polskich pisarzy m.in. Remigiusza Mroza, Katarzyny Puzyńskiej oraz Wojciecha Chmielarza. Książka zawiera piętnaście krótkich opowiadań, z których każde opisuje inny profil mordercy i rodzaj popełnionej zbrodni. Dodatkowo bardzo cieszy fakt, że pieniądze otrzymane ze sprzedaży zostaną przekazane fundacji „Pomoc Kobietom i Dzieciom”.

Jestem szczęśliwą posiadaczką tej książki. Wciągnęła mnie siłą do swojego świata. Z każdą przewróconą kartką zastanawiałam się, co za chwilę się wydarzy. Nie spodziewałam się, że tak bardzo zanurzę się w najmroczniejszych zakamarkach swojej duszy. Cały czas „Zabójczy pocisk” trzyma w napięciu, które nie pozwala zaczerpnąć trochę tchu.

„Żmijowisko”

70a14afae363a9d36-zmijowisko.jpg

Polski pisarz i dziennikarz Wojciech Chmielarz w 2013 oraz w 2014 roku był nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru, a w 2015 został jej laureatem za powieść „Przejęcie”. W tym roku powraca z kolejną powieścią kryminalną, która dla wielu osób zapewne okaże się mistrzowskim thrillerem. „Żmijowisko” to poruszająca opowieść o wielkiej tragedii, która zniszczyła więzi rodzinne. Tytułowe Żmijowisko to niewielka wieś, w której zaginęła młoda dziewczyna. Bohaterowie książki muszą pokonać własne słabości, aby odnaleźć zaginioną piętnastoletnią Adę. Nie spodziewają się jednak, że będzie to trudniejsze niż na początku myśleli, a każdy ich ruch będzie obserwowany.

Wojciech Chmielarz jest jednym z popularniejszych pisarzy polskiego kryminału, który porusza wiele problemów polskiego społeczeństwa. Odkrywa prawdziwe oblicze morderców, którzy nie wahają się zabić, aby nikt nie dowiedział się o ich zbrodniach.

„Negatyw”

negatyw-w-iext52789963

„Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło.” (Łk 8, 17)

„Negatyw” rozpoczyna się od znalezienia zwłok syna amerykańskiego dyplomaty, którego ciało zostało obnażone i powieszone na łańcuchu w kanale ściekowym na warszawskiej Pradze. Niedługo później w hostelu zostaje zamordowany młody turysta, a narzędziem zbrodni okazuje się pozytywka. Do obydwu spraw zostaje przydzielony agent FBI – John Slade, który bardzo dobrze mówi po polsku. Nie wiadomo, kto dopuścił się tak okropnych zbrodni. Jedno jest pewne, główny bohater będzie miał nie lada wyzwanie, aby odkryć prawdę.

Książka zyskała sympatię czytelników i została nazwana „rasowym kryminałem”, ponieważ jej autor Klaudiusz Szymańczak miesza gatunki literackie, które na każdej płaszczyźnie wpływają na czytelnika. „Negatyw” to powieść kryminalna, która została napisana w sposób przemyślany.

scott-rodgerson-369583-unsplash

Gdyby rzeczywistość przedstawiana w książkach była prawdziwa, każdy z nas mógłby bać się o swoje życie. Profile morderców, które są opisywane w sposób bardzo dokładny budzą strach i przerażenie. Jednak ich autorzy to zwykli ludzie tworzący fikcyjny świat, który mimo iż jest zły, wciąga i porusza do głębi.

Źródła: bonito.pl, empik.com, swiatksiazki.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s