EUROWIZJA 2018

W Portugalii konkurs piosenki „Eurovision-2018” dobiegł końca. Zwycięzcą została izraelska przedstawicielka Netta Barzilaj, która wystąpiła z utworem „Toy”.

Po wynikach głosowania powszechnego i profesjonalnego jury z 43 krajów, które brały udział w tegorocznym konkursie, ona otrzymała 529 punktów, 93 punktów przewagi nad grecką wokalistką Eleni Fureira, która reprezentowała Cypr (436 punktów). W tym samym czasie, według jury, Netta była warta tylko trzeciego miejsca – tuż po piosenkarzach z Austrii i Szwecji. Ale publiczność umieściła ją na pierwszym miejscu.

Wideo „Netta – Toy – Israel”

 

Trzecie miejsce zajął Cesár Sampson z Austrii, który zdobył 342 punkty. Ciekawe, że piosenkarz dwukrotnie uczestniczył w Eurowizji jako wokalista wspierający z przedstawicielami Bułgarii; na przykład w zeszłym roku śpiewał razem z moskiewskim bułgarskim Kristian Kostov, który zajął drugie miejsce.

Bukmacherzy przed finałem nie uwzględnili nawet piosenkarza Cesara Sampsona w pierwszej dziesiątce pretendentów do zwycięstwa, ale kiedy jury zaczęło głosować, stało się jasne, że profesjonaliści wysoko ocenili jego numer do utworu „Nobody But You”. W głosowaniu austriacki piosenkarz bezpośrednio rywalizował z Nettą Barzilaj z Izraela – która przez wiele miesięcy była faworytem konkursu.

32503687_1635093306586480_20805023445286912_n

12 maja w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji walczyły Ukraina, Hiszpania, Słowenia, Litwa, Austria, Estonia, Norwegia, Portugalia, Wielka Brytania, Serbia, Niemcy, Albania, Francja, Czechy, Dania, Australia, Finlandia, Bułgaria, Mołdawia, Szwecja, Węgry, Izrael, Holandia, Irlandia, Cypr i Włochy.

Pierwsza dziesiątka po głosowaniu jurorów oraz widzów.

  • Izrael
  • Cypr
  • Austria
  • Niemcy
  • Włochy
  • Czechy
  • Szwecja
  • Estonia
  • Dania
  • Mołdawia

Także trzeba zauważyć nieprzyjemną sytuację pod czas wystąpienia SuRie, która prezentowała Wielką Brytanię. Podczas występu piosenki mężczyzna pobiegł na scenę, wyrwał mikrofon z rąk piosenkarki i zaczął coś krzyczeć. Służba bezpieczeństwa szybko zareagowała i odciągnęła go od sceny. SuRie z kolei odpowiednio zareagowała na tą czynność fana. Nadal wykonywała swoją kompozycję.

Źródła: aif.ru, kultura.onet.pl, tsn.ua

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s