POLITYKOWIZJA

NIEDZIELNA MINIATURA

Eurowizja jak co roku dzieli świat na dwa nurty. Tych którzy chcą, żeby wygrała piosenka ambitna i tych którzy kupują działania świateł i efektów specjalnych.

W tym roku wygrał Izrael reprezentowany przez kolorową i wybuchową piosenkarkę Nettę z utworem „Toy” – w wolnym tłumaczeniu artystka śpiewa „nie jestem twoją zabawką”. Tylko czemu artystka śpiewająca o tym wygląda jak… zabawka. Piosenka nie jest najgorsza – każdy ma swój gust, ale tak jak wspominał komentator TVP Orzech czy Europę stać na wybór czegoś naprawdę dobrego. Ostatnie 2 lata to zwycięstwo dwóch bardzo ambitnych piosenek z Portugalii i Ukrainy. Teraz ponownie wracamy do cukierkowego śpiewania, o czymś czego sam artysta nie rozumie.

8331ea46-4c4f-4a91-b511-02c785ca9742

Ale co mnie jeszcze bardziej denerwuje? Kiedy oglądam wyniki i widzę, że Czarnogóra oddaje swoje 12 punktów Serbii, Serbia oddaje Czarnogórze, Grecja Cyprowi, a Cypr pewnie by oddał Grecji, gdyby ta przeszła półfinały. Białoruś i Mołdawia głosują na Rosję, a Rosja na Białoruś, albo Mołdawię. Portugalia na Hiszpanię… i tak w kółko. Czemu podobno profesjonalne jury z każdego kraju, nie potrafi spojrzeć szerzej na konkurs, który jest o muzyce, a nie o polityce. Czasem zastanawiam się czy w tych krajach zamiast znawców muzyki nie siedzą politycy. Dlatego też my odpadliśmy w półfinale, dlatego nigdy daleko nie zajdziemy w Eurowizji, bo nikt nas nie lubi, nie mamy enklaw, które by zawsze nam oddawały cenne 12 punktów. Może jakby Śląsk został państwem…

Eurowizjo zabierz głos jury i daj głos ludziom.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s