MAŁO NIE URWAŁO…

 NIEDZIELNA MINIATURA

Im za oknami cieplej, tym ciężej wytrzymać w autobusach lub tramwajach. Powodem jest nie tylko upał, ale również zapach niektórych pasażerów. Niby tyle mówi się o higienie, a niejednemu mało nosa nie urwało.

Osobiście nie cierpię jeździć komunikacją miejską podczas upalnych dni… Macie tak czasem, że poczujecie nieprzyjemny aromat i natychmiast się obwąchujecie? Ja tak mam, bardzo często! Ale zaobserwowałam, że inni pasażerowie również stosują tę technikę, by sprawdzić czy to aby na pewno nie oni tak „pachną”. Wygląda to komicznie!

Oczywiście największym problemem w tym okresie są bezdomni podróżujący komunikacją miejską. Zapach, który wydzielają jest często nie do wytrzymania. Niestety ci najszczerzej uśmiechający się pasażerowie mają ten sam problem – choć w trochę mniejszym stopniu.

No i co z takimi ancymonkami zrobić? W teorii w wielu miastach istnieje paragraf w regulaminie przewozu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, który mówi o tym, że kierowcy lub motorniczy mogą odmówić przewozu lub zażądać opuszczenia pojazdu przez podróżującego, gdy ten wzbudza odrazę ze względu na brud lub niechlujstwo. Lecz w praktyce rzadko się owy paragraf stosuje. Dlaczego? Ano dlatego, że nikt nie chce sobie robić problemów, a inni mają to w poszanowaniu. No bo po co reagować skoro nam w kabinie jest chłodno i przyjemnie.. A wy sobie umierajcie od smrodu!

Antyperspiranty pomagają na chwilę, perfumy i wody toaletowe również. Co gorsze mieszanka takich środków z potem bywa zabójstwem dla nosa. Apeluję! Higiena to podstawa. Nie dajmy sobie wmówić, że szybkie prysznice szkodzą zdrowiu! Nieprawda, że częste mycie skraca życie.. Ono wręcz wydłuża życie nie tylko nasze, ale również całego otoczenia!

Dobrej niedzieli!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s