MATEUSZ SZYMKOWIAK NA FILO!

Wczoraj na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się spotkanie z dziennikarzem TVP2 – Mateuszem Szymkowiakiem. Całe wydarzenie zorganizowało Dziennikarskie Koło Naukowe. Aula została wypełniona po brzegi, a każdy z przybyłych studentów chłonął jak najwięcej z wypowiedzi naszego gościa.

Kim jest Mateusz Szymkowiak?

Na samym początku poruszono kwestię związaną ze startem i rozpoczęciem pracy w telewizji naszego gościa. Mateusz wyjaśnił, że już w dzieciństwie postanowił zostać dziennikarzem związanym z telewizją.

Pochodzący ze Skarżyska młody chłopak zastanawiał się, jak będzie wyglądać jego dalsza edukacja oraz kariera zawodowa. Mając 14 lat, otrzymał możliwość odbycia stażu w stacji TVN. Pomagał wtedy przy realizacji programu „Chwila Prawdy”. W wieku 20 lat rozpoczął prawdziwą przygodę z telewizją, zostając reporterem TVP2. Zdecydował się też podjąć studia socjologiczne na Instytucie Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wyjaśnił, że pogodzenie studiów wraz z pracą w telewizji było niezwykle trudne, ale możliwe do uporządkowania. Popularność zdobył, współprowadząc pierwszą edycję „The Voice of Poland. Najlepszy Głos” w 2011 roku.

Kariera zawodowa dziennikarza TVP2

32150023_1054682744695898_2810203308000542720_o

Nasz gość był współprowadzącym wielu programów telewizyjnych, które pojawiały się na TVP2, m.in. „The Voice of Poland. Najlepszy Głos”, „Bitwa na głosy”, „Kocham Cię, Polsko” i „Pytania na śniadanie”, które jest najważniejszą pozycją w jego dorobku zawodowym. Z tym ostatnim programem jest związany do teraz. Wiosną ubiegłego rozpoczął pracę jako prowadzący i redaktor program kulturalny „Lajk”, który prowadzi razem z Moniką Mazur. Nasz gość nie skupia się jedynie na dziennikarstwie. Parę miesięcy temu pojawił się na planie serialu „Za marzenia”, gdzie w finałowej scenie pierwszego sezonu zagrał samego siebie. Oczywiście widzowie będą mogli go zobaczyć dopiero w czerwcu.

Praca reportera jest wyjątkowa

32087292_1054684004695772_8113182682294255616_o

Zaproszony gość nie poprzestał jednak tylko na opowiedzeniu o początkach kariery. Pokazał nam także własny obraz telewizji kontrastujący z rzeczywistością. Opisał również pracę w redakcji, a także zrelacjonował swoją współpracę z innymi dziennikarzami. Wskazał jakie jego zdaniem, są wyznaczniki bycia dobrym reporterem oraz wymienił, na co najbardziej zwraca uwagę podczas zbierania materiału. Studenci mogli również posłuchać o tym, który wywiad wywarł na Mateuszu największe wrażenie i, z którego jest najbardziej dumny. Głęboko w jego pamięci pozostała rozmowa przeprowadzona z popularną piosenkarką Anastacią, która opowiedziała o operacji usunięcia piersi.

O czym jeszcze powinniśmy wiedzieć?

32130682_2200793763489867_8625213517793853440_o

Cała aula z olbrzymim zaciekawieniem słuchała Mateusza Szymkowiaka, a w części przeznaczonej na pytania od widowni, mogła rozwijać ewentualne wątpliwości bądź dowiedzieć się czegoś więcej. Studenci pytali o autorytety, zarobki, a także o sporty, które gość lubi i uprawia. Dzięki zorganizowanemu spotkaniu wiedza studentów została poszerzona o ciekawe informacje, a dowcipy i anegdotki Mateusza Szymkowiaka rozluźniły napiętą atmosferę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s