WOLNE, WOLNE I PO WOLNYM

NIEDZIELNA MINIATURA

W tym roku szczęśliwcy mogli sobie pozwolić na 9 dni majówkowego weekendu. 9 dni błogiego lenistwa, albo ciężkiej pracy przy grillu. 9 dni, to tydzień i dwa dni, czyli więcej niż ktokolwiek śmiał marzyć.

W ten weekend miałam przygotować się do wszystkich egzaminów, zrealizować wszystkie rozpoczęte i te nietknięte projekty, miałam jeździć na wycieczki rowerowe, miałam również wypocząć – robić nic. Jest niedziela, jutro powrót do obowiązków, a ja mogę podsumować ten weekend serią pytań. Kiedy minęło te 9 dni? I jak to się stało, że nic nie zrobiłam? Przecież cały czas byłam czymś zajęta. Ale najważniejsze: dlaczego tak szybko?!

Pytanie to, pojawia się po każdym „wolnym” trwającym dłużej niż dwa dni… Czas ten przelatuje nam przez palce, a najbardziej przeraża to, że trzeba wrócić do codzienności. Codzienności, w której nie można spać do 11, w której ciągle brak czasu, w której ciągle pędzimy. To przeraża i często. Raz wybici z rytmu potrzebujemy kolejnego tygodnia, by ponownie w ten rytm się wbić. A w naszej wyszukiwarce pojawia się pytanie: kiedy następny długi weekend?

PS Śpieszę z odpowiedzią: 31 maja jest Boże Ciało, jeśli ktoś weźmie wolne 1 czerwca, będzie miał 4 dni wolnego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s