LIST PO POMOC

Agata Kornhauser-Duda, nagrodzona Medalem św. Brata Alberta za „działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych”, została zaproszona na rozmowę przez protestujących w Sejmie rodziców i ich niepełnosprawne dzieci. Póki co, Pierwsza Dama nie odpowiedziała na ich list.

Prośba

– Liczymy na pani przybycie i wsparcie naszych postulatów – napisali protestujący w Sejmie rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych w liście do Agaty Kornhauser-Dudy. Zaproszenie „przez ręce ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego wczoraj wpłynęło na ręce pani prezydentowej zaproszenie od nas i tak naprawdę pani prezydentowa przyjęła” – powiedziała Iwona Hartwich.

Szanowna Pani Prezydentowa. Osoby niepełnosprawne, protestujące od 14 dni w Sejmie – Wiktoria, Magdalena, Kinga, Kuba i Adrian – oraz ich rodzice, zapraszają na spotkanie, w czasie którego chcieliby opowiedzieć o zmaganiach w codziennym życiu, którym muszą stawiać czoła. Wszyscy liczymy na Pani przybycie i wsparcie naszych postulatów. Zapewniamy spokojne spotkanie bez kamer – w liście do Agaty Kornhauser-Dudy napisali protestujący w Sejmie.

Czy autorzy listu dostali odpowiedź?

Sygnał mamy taki bardzo jasny. Ja wczoraj dostałam telefon od ks. Isakowicza-Zaleskiego. On powiedział, że ten list został przekazany pani prezydentowej, pani prezydentowa go przyjęła, po prostu czekamy na decyzję pani prezydentowej – mówiła Iwona Hartwich na konferencji w Sejmie.

Mamy ogromną nadzieję dlatego, że te osoby niepełnosprawne, które teraz protestują w Sejmie, które tak naprawdę są głosem 280 tys. osób w Polsce, które bardzo chciałyby porozmawiać z panią prezydentową. Bardzo – dodała Hartwich.

20 kwietnia, na samym początku protestu do Sejmu przyjechał Andrzej Duda. Kancelaria Prezydenta oficjalnie nie potwierdziła, czy żona prezydenta przybędzie do Sejmu.

SejmBudynek.jpg

Pierwsza dama

Agata Kornhauser-Duda z wykształcenia jest germanistką. Urodziła się 2 kwietnia 1972 jako Agata Kornhauser. Jest córką Juliana Kornhausera (ur. 1946), poety, prozaika, krytyka literackiego, tłumacza, autora książek dla dzieci i Alicji z domu Wojna, z wykształcenia polonistki. Jej młodszym bratem jest Jakub Kornhauser, literaturoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, tłumacz i poeta.

21 grudnia 1994 wyszła za mąż za Andrzeja Dudę, z którym ma córkę Kingę (ur. 1995)

Jest posiadaczką kilku ważnych odznaczeń odznaczeń:

Wielka Wstęga Orderu Leopolda – 2015, Belgia

Krzyż Wielki Orderu Zasługi – 2016, Norwegia

Krzyż Wielki Orderu Białej Róży – 2017, Finlandia

Medal Świętego Brata Alberta za rok 2017

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s