ROYAL BABY, ROYAL WEDDING, ROYAL FEVER

Nie tak dawno, dawno temu, nie za siedmioma górami i nie za siedmioma morzami, w niezbyt odległej krainie zwanej Wielką Brytanią żyli dwaj bracia. Starszy William, właśnie po raz trzeci został tatą, a młodszy Harry przygotowuje się do ślubu z piękną wybranką zza oceanu. Bajka ta z pozoru może wydawać się nudna, ale ci dwaj bracia są książętami, a my żyjemy w XXI wieku, gdzie rolę smoka i złej czarownicy odgrywają media.

Świat ponownie oszalał na punkcie brytyjskiej rodziny królewskiej. Portale plotkarskie nieustannie zasypywane są „wiadomościami” z życia rodziny królewskiej, począwszy od ciąży Księżnej Kate, przez zaręczyny Księcia Harry’ego. A świat to śledzi, tak jak niegdyś śledził uwielbianą Księżnę Dianę… Jednak William i Harry zdają się doskonale wiedzieć, że lepiej oswoić smoka, niż z nim walczyć, a cały ten medialny szum jest ceną, jaką muszą zapłacić za swoją wysoką pozycję w brytyjskim światku.

Choć mogłoby się zdawać, że lata niepokornego księcia Harry’ego i wywoływanych przez niego skandali odeszły w niepamięć, a książę w końcu odnalazł się w roli wnuka królowej, to nie przestaje on zaskakiwać. Bo jak tak można? Brytyjski książę ma poślubić rozwódkę? Aktorkę ze Stanów, której matka jest Afroamerykanką? Skandal!

A jednak, królowa Elżbieta zaakceptowała kontrowersyjny wybór wnuka w sprawie narzeczonej. Gdyby babcia powiedziała nie, Harry musiałby pożegnać się albo z noszonym tytułem, albo ukochaną. Na szczęście, jak to w bajkach bywa wszystko zmierza do spektakularnego happy endu. Przyszła księżniczka, właściwie księżna – nie mylmy tytułów- zdaje się świetnie odnajdywać w świecie swojego narzeczonego. Meghan Markle od zaręczyn wielokrotnie pojawiała się u boku księcia i znakomicie radzi sobie z nową rolą, tym razem nie w serialu, ale w życiu.

I tak, od prawie pół roku świat żyje przygotowaniami do królewskiego wesela. Polski to szaleństwo też nie omija, wszystkie plotki, kozaczki i inne, na bieżąco informują nas o tym, jak będzie wyglądać to wydarzenie. Teraz mamy jeszcze większy powód do radości i bacznej obserwacji royal wedding! Książę Harry i Meghan na oficjalnego fotografa uroczystości wybrali, tego samego artystę, który wykonał zdjęcia z ich sesji zaręczynowej. A któż to taki? Książę Alexi Lubomirski herbu Szereniawa, polski (co prawda w ¼, ale kto by się przejmował?) arystokrata. Czyż to nie fantastyczne? Polak pełniący tak ważną rolę w trakcie królewskiej uroczystości. Zdecydowanie jest się czym chwalić.

Ale powodów do dumy mamy znacznie więcej! Bo to prawdopodobnie na naszej, polskiej ziemi spłodzony został najmłodszy członek rodziny królewskiej – Jego Królewska Wysokość książę Louis z Cambridge, urodzony dokładnie 9 miesięcy i 6 dni po wizycie książęcej pary w Polsce.

„Warszawski akt” trafił na okładkę brytyjskiego The Sun tuż po ogłoszeniu trzeciej ciąży księżnej Kate. W takiej sytuacji, aż szkoda, że prawo ziemi obejmuje miejsce narodzin dziecka, a nie jego spłodzenia. Może mały książę wraz z monarchią przyniósłby nam ratunek przed upadkiem demokracji.

Polski rząd zdaje się jednak nie przejmować faktem, że formalnie nie mamy nic wspólnego z nowym royal baby. Ministerstwo Cyfryzacji śmiało wykorzystuje jego wizerunek, promując na Twitterze poszerzanie cyfrowej oferty urzędów.

Szkoda tylko, że rodzice księcia nie pomyśleli o nadaniu mu bardziej polskiego imienia. Louis Arthur Charles brzmi dobrze, ale w polskim tłumaczeniu może co najwyżej kojarzyć się z marką topowego płynu do mycia naczyń. A wystarczyłoby zamienić Arthur na Andrew, bo taki Andrzej to już bardzo polsko. Prezydent RP też pewnie byłby szczęśliwy, bo to przecież dzięki jego gościnie, mały książę jest wśród nas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s