“PROPONUJĘ ZAKAZAĆ SŁOWA”. ROSYJSKI KOMUNIKATOR TELEGRAM ZABLOKOWANY

Przedstawiciel sądu wyjaśnił, że informacje przekazywane przez komunikator mogą zagrozić bezpieczeństwu państwa i jego obywateli.

Blokujemy komunikator

13 kwietnia sąd w rosyjskim mieście Taganrog przyjął prośbę Federalnej Służby ds. Nadzoru w Sferze Technologii Informacyjnych i Masowych Komunikacji (Roskomnadzor) o natychmiastowe zablokowanie komunikatora. Sąd wyjaśnił, że decyzja ta może zostać odwołana, jeżeli będą spełnione wymogi Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) i przekaże jej klucze do odszyfrowania wiadomości użytkowników.

Państwowy regulator Roskomnadzor zapewnił, że będzie blokować serwisy VPN umożliwiające omijanie blokady Telegramu. Szef tego urzędu Aleksandr Żarow powiedział we wtorek, że decyzja sądowa o blokadzie Telegramu zobowiązuje właścicieli VPN-ów i serwisy pośrednie, by przestały oferować techniczną możliwość dostępu do komunikatora. Mówi on również o tym, że agencja będzie wymagać od Apple i Google, aby usunęli aplikację Telegram ze swoich sklepów.

Na razie użytkownicy odnoszą się do blokowania z humorem. Nadal działają serwisy, umożliwiające korzystanie z komunikatora, chociaż Roskomnadzor mówi, że pracuje nad tym. A tymczasem w Internecie zaczęły pojawiać się memy na ten temat.

Da5PuhmXcAA0VqW

“Nie przejdziesz”

Popularna stała się również fotografia, która przedstawia list, w którym twórca Telegramu Paweł Durow zgadza się przekazać klucze do odszyfrowania wiadomości – na zdjęciu są zwykłe metalowe klucze.

db493aa5c6caf94c754e8c527b0da636__980x

Także Tjournal na swoim Twitterze pisze o tym, że Paweł Durow jeszcze wcześniej wiedział o tym, że zostaną zablokowane wszystkie serwisy, gdzie użytkownicy mogą zachować swoją prywatność.

Proponuję zakazać słowa. Mówią, że korzystają z nich terroryści. – mówi Paweł Durow

Biorąc pod uwagę również korzystających z wersji komputerowej, Telegram w marcu miał 12,4 miliona użytkowników w samej Rosji – informuje Mediascope. Według firmy Combot liczba użytkowników komunikatora w ostatnim miesiącu wyniosła prawie 15 milionów.

Źródła: vedomosti.ru, tvn24bis.pl, meduza.io

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s